Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

“Bak İşte Avrupa’da Böyle Değil”

Biz Doğu medeniyetiyle harmanlanmış, İslam medeniyetiyle pişirilmiş bir milletiz. Göçlerimiz bile batıya doğru olmuş ne hikmetse, yararlansın demişiz bu kansızlar bizden biraz medeniyet görsünler adalet, ilim, bilim görsünler demişiz.

Özendirmişiz kendimize dünyayı.
“Türk” dediğin zaman gavur bile besmele çekermiş,

Özenilen milletmişiz vesselam o zamanlar, “Bak işte Osmanlı’da böyle değil” dedirtmişiz, Fransıza kıçını temizlemesini, Bizans tohumlarına adaleti, Vatikan’a inanç özgürlüğünü öğretmişiz..

Sonra ne olmuş ta ” Bak abi Avrupa’da böyle değil” diyecek kıvama gelmişiz?

Ne olmuşsa ondan sonra olmuş, Ne zaman ki Avrupa’nın özendiği değil Avrupa’ya özenir olmuşuz işte o zaman esaret altına girmişiz biz.

Şimdiki durum ortada hayatın her alanında ki her muhabbetin bir noktasına gelindiğinde bir Avrupa özentisi arkadaşımız çıkar ” Abi Avrupalılar böyle yapmıyor işte ” der diğerleri de “He ya” kıvamında kafa sallar.

Ne var abicim bu Avrupa’da Osmanlı’dan sonra adamların alfabesini aldınız, hukukunu aldınız, takvimini aldınız, ahlaksızlığını aldınız, kerhanesini aldınız, birahanesini aldınız, bu ne yamyam bir bünyedir bu ne ezik bir kişiliktir.

Ulan sen çağ kapatıp çağ açan Fatih’lerin torunusun,bir mektupla Fransa’yı yüzyıl dans ettirmeyen bir kandan geliyorsun. Ne geldiyse başımıza bu Avrupa sevdanız yüzünden geldi zaten.

Necip Fazıl Kısakürek konuyla ilgili okkalı bir söz etmiş.
” İslamiyet Avrupa’dan gelse müslüman olacaksınız! ”

3 Haziran 2011

Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış