Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

Bel Altı Habercilik

Efendim malumunuzdur ki internet sektörü önü alınamaz bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Zamanın gereksinimleri ( ki bu gereksinimler bana göre açık açık tartışılmalıdır ) neticesinde basılı medya artık sanal medya olarak yoluna devam etmek zorunda kaldı. Google hazretlerine girdiğinizde binlerce haber sitesi karşınıza çıkıyor. Hepsi birbirinin kopyala yapıştırcısı binlerce haber sitesi. Vaziyet böyle olunca da daha çok ziyaretçi çekmek için farklı yöntemler deneniyor. Zafere giden her yol mubahtır narası ile yol alan bu tarafsız (!) haber siteleri bu amaca en kısa yoldan ulaşmak için ne yapıyor peki?

Tabi ki cinselliği kullanıyor ( Google News kayıtları olduğu için “canlı maç izle” vs gibi etiket kasarak insanları sömüren yöntemler de kullananlar olsa da ) Cinsellik Ülkemiz de en az din argümanları kadar ekmek kazandıran bir yol sonuçta. O kadar alakasız Göğüs ve kalça resimlerinin altında o kadar alakasız haberler çıkıyor ki Gelir vergisi dilimlerini öğrenmek isteyen yurdum insanı “Lan s.et bi sevişeyim de geleyim” modunda kapatıyor tarayıcısını.

Durumun özeti şu;
Arif’in Manchester’a attığı golü arayan adam gözünü Songül Karlı’nın göğüslerinde açıyor.

Diğer ülkelerde de iş böyle mi ilerliyor bence böyle ilerlemiyor. Biz hala sapla samanı ayırt edemediğimiz için, Bir Milyoncu gibi bir sektör icat ettiğimiz için, yeni yasa vs çıkana kadar haber okurken meemeler içinde kaybolmaya devam ederiz.

Örneğin,
The Independent, The Telegraph, The New York Times bu üçünü en ilgisiz insan bile duymuştur. Linklerini de verdiğim bu haber sitelerine giriniz bakınız bir de bizim büyüklerimize(!).

Tıklamaya üşenenler için Hürriyet’in ekran görüntüsünü cinsel objeleri numaralandırarak verdim.
hurriyet

Dipnot: Arif’in Manchester’a attığı golü demişken o da burada.

25 Ocak 2014

Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış