Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

Son Yorumlar

 • Selman Gün:

  Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim : ) Altın-dolar'ı bırak doğalgaz-pe...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Tamam yani 2020 kötü geçer diyordum da bu kadarı da biraz fazla mı oldu ne ...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Bu nasıl bir analiz bu nasıl bir öngörü be kardeşim :) 2015 sönük kaldı...

 • Selman Gün:

  Böylesi bir güzelliği illa da Batı'lı bir şahsiyet tanınmlayan zihniyet z...

 • Selman:

  Bu aslında biraz da çocukların toplumsal hayatın merkezine yerleşmesi ile i...

 • Bisikletlilerin Yol Hakkı (?)

  Her boş vakti olanın bir bahane bulup eylem yapmasının sosyal demokrat olmanın şartlarından biri olduğu yeni dünya düzeni bana ters arkadaş.

  Hele de bunu yeşil bilmez kırmızı tanımaz bisikletlilerin yapmasını kabul etmem arkadaş.

  Bakmayın siz onların öyle masum durduklarına. İstedikleri yerden istedikleri zamanda istedikleri şekilde geçebileceklerini iddia eden bu arkadaşlar, bisiklete binerken beyinlerini evde bırakıyorlar. Sanırım hem kask hem beyin aynı anda ağırlık yapıyor.

  Sloganları da şu “Yol sadece sizin değil, Bizi de fark edin, Korna çalma frene bas..”

  Hayır efendim,

  Bisikletlilerin yolda hakkı falan yok, olmamalıdır. En azından şu vaziyette iken kesinlikle olmamalıdır. Ben şimdiye kadar göremedim bisikleti bisiklet gibi kullanan birine.

  Bizi de fark edin demezler mi bir de, ulan sizi farketmemek ne mümkün. İnsan merak ediyor acaba ne zaman kendini arabanın altına atacak diye.

  Ya arkadaş her şeyi geçtim ulan tren yoluna girmiş önüne yazmış “Yol sadece sizin değil” diye ve bu arkadaş iki trenin arasından geçmeye çalışıyor.  Embesile diyorum ki “ulan gebereceksin acelen ne” vatandaş diyor ki “Sana mı soracağım”. IQ’su Norveç’in yıllık sıcaklık ortalamasının bile altında olan bu arkadaşın suçu var mıdır, yoksa suç ona o bisikleti ona satanın mıdır bilemedim, sendeledim, en sonunda o bisikleti üretenin…. dedim kendimce.

  Benim de bisiklet kullanıcılarına karşı sloganlarım var. ” Bu yol otoyol, koşu yolu değil, kaskı koluna değil kafana tak, Altındaki tank değil 3 şeritli yolun en sağından gitme”..

  Durum motorsiklet kullananlar için de geçerlidir ki kendileri bisiklet kullanıcısının motorinle mutasyona uğramış halidir.

  Şunu da belirtmek istiyorum şahsen motorlu taşıt sayısının yükselmesine kesinlikle karşıyım, herkesin araba alabilmesine, bakkaldan ehliyet alınabilmesine karşıyım. Buna karşılık raylı sistemlerin, deniz yolunun ve bisiklet ve benzeri ulaşım araçlarına yönelmesini istiyorum ama durum böyle iken bırakın arkadaşım siz bisikletinizi parkta sürün. Trafikte yeterince beynini kullanmaya üşenen şoför sayısı mevcut bir de siz bela olmayın İstanbul’un başına..

   

  Dipnot: Kendini bilen, canına kıymet veren, kuralları bilen uyan 3-5 tane bisiklet ve motorsiklet kulanıcısını tenzih ederim.

  22 Ağustos 2013

  Benzer yazılar

  Yorum Ekleme Alanı


  Henüz yorum yapılmamış