Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

Son Yorumlar

 • Selman Gün:

  Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim : ) Altın-dolar'ı bırak doğalgaz-pe...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Tamam yani 2020 kötü geçer diyordum da bu kadarı da biraz fazla mı oldu ne ...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Bu nasıl bir analiz bu nasıl bir öngörü be kardeşim :) 2015 sönük kaldı...

 • Selman Gün:

  Böylesi bir güzelliği illa da Batı'lı bir şahsiyet tanınmlayan zihniyet z...

 • Selman:

  Bu aslında biraz da çocukların toplumsal hayatın merkezine yerleşmesi ile i...

 • Biz Bu Topraklarda Kefensiz Yatanların Torunları…

  Yok paşa cümlenin devamını getiremedim. “Biz bu topraklarda kefensiz yatanların torunlarıyız” desem ecdat ayağa kalkar yüzüme tükürür, demezsem de elin itini güldürürüm..

  Bitmiştir benim için AK Parti devri. Bedelli ve vicdani sıçıntılarından sonra Tayyip devri bir daha açılmamak üzere kapanmıştır.

  Kınalı Hasanları doğuran bu milletin çocuklarına vatanı sattırmak hangi milli hangi kutsal değerlerin kazanımlarıyla örtüşür arkadaş.

  30 yaşına kadar askerden kaçmayı başarmış ve cebine 30 bin TL’yi koymuş olmak hangi yasanın hangi kanunun hangi maddesinde o kişiye bu hakkı tanıyabilmektedir.

  Bırakın… Bana goy goy yapmayın arkadaş. “Yok ben eleman çalıştırıyorum ben gidersem işlerim batar“, “Ben askere gidersem işimi kaybederim” falan fişman travesti ağızlarını geçin. Ben şimdiye kadar askerliğini yapıpta açlıktan ölmüş kimseyi görmedim. Artı sen o işi götüm götüm askerden kaçıp çalışarak yaptın. Üniversite mezunu olupta askerden sonra iş bulamam diyen embesillere ise sadece şunu söylemek istiyorum ” Seni okutan devletin de, sana o diplomayı veren okulun da, sana o mevkiyi veren patronun da ….

  Lafa gelince yok PKK yı bombalayın, yok savaş çıksın, yok asarım keserim, vay efendim ben mustafa kemalin askeriyim bilmem ne. İcraata gelince Nevizade’de suşi yemeye…

  Vicdani retçilere zaten söyleyecek lafım yok. Aslında çok ama burada söyleyeceklerimi yazmak için uygulayacağım sansür içimdeki kini aktarabilmeme engel olur.

  Vatan müdafası, 30 yaşını geçmiş, feminen totoşların vicdanına bırakılamayacak kadar ulvi bir görevdir. Sosyal bütünlüğü korumak için zorla da olsa o görevi eşşek gibi ya seve seve ya … yapmak zorundadır.

  Na bundan sonra bir kuruş vergi verir bir vatandaşlık görevimi yerine getirirsem eğer aha bu bedellici totoşlar gibi olayım..

  22 Kasım 2011

  Benzer yazılar

  Yorum Ekleme Alanı


  • Selman :

   Esmiş gürlemişin : )

   Hiç bir söylediğine katılmıyorum kardeşim. Vicdan-i ret bir haktır. Dileyen askerlik yapmaz, kamu görevi yapar bunun yerine. Bedelli mevzusuna senin baktığın gibi bakmanın da çok popülist bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum. Memlekette biz kabul etsek de etmesek de böyle bir sorun var.

   Bir sorunu çözmek adına, profesyonel orduya geçişle beraber tekrar oluşmayacağını varsayarak, kabul edilebilir görüyorum bedelli askerliği. Yoksa anayasadaki eşitlik ilkesine aykırı olduğu açık.

   Profesyonel orduya doğru güzel adımlar bunlar

  • Hüsnü Güneşdoğdu :

   Profesyonel orduya belli şartlarda evet diyorum zaten ben de, ama kesinlikle cebinde 30 bin lirası olmayanların cebinde 30 bin lirası olanların götünü kollama zorunluluğunu kabul etmiyorum.

   Vicdan-i ret muhabbetine gelince ben de vergi vermeyi reddediyorum o verdiğim vergilerle devlet silah alıyor adam öldürüyor vermeyelim bundan sonra vergi mergi devlete. koyayım böyle devlete.

   30 yaşına kadar köşe bucak kaçan totoşlar için bedelli çıkar, travestiler için vicdani ret çıkar, vergi kaçakcılrı için vergi affı çıkar, tecavüzcüler için katiller için genel af çıkar…. Bu ülkede kim eşitliğie hakka adalete inanır?

   bedelli askerlik diye bir şey olamaz. Askerlik süresi kısaltılır farklı kombinasyonlarda yaptırılır ama o görev eşek gibi yaptırılır.