Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

Facebook’tan video indirme yöntemleri

Facebook’ta izlediğiniz beğendiğiniz videoları sadece paylaşmak değil aynı zamanda kaydetmekte istiyorsunuz ama nasıl olacağını bilmiyorsanız hemen söyleyim.
Çok kolay bunun bir kaç yöntemi var isterseniz direkt videoyu izlerken indirebilirsiniz isterseniz de çeşitli siteler vasıtasıyla.Şimdi sizlere bunlardan bahsedeceğim.
1- Eğer internette gezinirken tarayıcı olarak Firefox kullanıyorsanız işlem daha kolay. Firefox’ta ki Facebook Video eklentisini kurmalısınız.

Eklentiyi kurduktan sonra aşağıda anlatacağım şekilde videoları bilgisayarınıza indirebileceksiniz.
Normal de sayfadaki videolar şu şekilde görünür;
facebookvideo

Videonun linkine tıklamalısınız. Video linkine tıkladıktan sonra
facebooktan video
Resimde görüldüğü gibi videoyu indirmeniz için “Download Video” linki çıkacak sağ tarafta. Linkin üstün de sağ tıklayıp “Hedefi Farklı Kaydet” demeniz yeterli olacaktır.

2- Eğer internet Explorer kullanıyorsanız şu yönergeleri takip edin. Önce Facebook’a giriş yapın daha sonra ,
Tools(Araçlar) -> internet opions (internet seçenekleri ) -> açılan sekmede Browsing history -> settings -> wiew files şeklinde ilerledikten sonra açılan klasörde adrese göre sırala deyin. Adreslerden ” http://video.falanfilancartcurt.facebook.com” tarzında olanlar izlediğiniz videolardır. Tabi bunun için videoyu izlemeniz lazım yani videonun yüklenmesi lazım.

3- Bir de çeşitli internet siteleri aracılığıyla indirebiliyorsunuz. Bunların arasında en çok koullanılanlar Yehha ve Kaydetsene Siteleri. Video adresini giriyorsunuz indirmeye başlıyorsunuz.

5 Eylül 2010

Yorum Ekleme Alanı


Henüz yorum yapılmamış