Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

Son Yorumlar

 • Selman Gün:

  Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim : ) Altın-dolar'ı bırak doğalgaz-pe...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Tamam yani 2020 kötü geçer diyordum da bu kadarı da biraz fazla mı oldu ne ...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Bu nasıl bir analiz bu nasıl bir öngörü be kardeşim :) 2015 sönük kaldı...

 • Selman Gün:

  Böylesi bir güzelliği illa da Batı'lı bir şahsiyet tanınmlayan zihniyet z...

 • Selman:

  Bu aslında biraz da çocukların toplumsal hayatın merkezine yerleşmesi ile i...

 • House MD 7. Sezon Başlıyor

  House MD 6 sezonunu izlediğim beni Lost gibi hayal kırıklığına uğratmayan bazen kendini tekrar ediyormuş gibi olsa da yine de toparlamasını bilen bir yapım.
  Hugh Laurie Dizideki adıyla Gregory House New Jersey’deki Princeton Plainsboro Hastanesi’nin tıbbı tanı uzmanıdır. İşini çok iyi yapan hatta hastalık derecesinde seven biridir. Dalında her ne kadar rakibi olmasa da Dr. House ile herkes çalışamamaktadır çünkü Dr. House oldukça kendini beğenmiş, ukala, boşvermiş ve kimseyi önemsemeyen ( gibi görünen ) biridir. Kahrını sadece tıb fakültesinden arkadaşı ve aynı zamanda hastanenin yöneticisi Lisa Cuddy ve House’un en yakın dostu Onkoloji Departman Başkanı (Kanser Hastalıkları Departman Başkanı) Dr. James Wilson çekebilmektedir. Dr. House ekiple çalışmayı sever ekibiyle oynamak ona tanı koymada yardımcı oluyor. Ekinde ki isimler ise şöyle ;
  Dr. Eric Foreman (Nörolog, Sinir Sistemi Uzmanı), Dr. Robert Chase (Kardiyoloji ve Yoğun Bakım Uzmanı) ve Dr. Allison Cameron (İmmünolog, Bağışıklık Sistemi Uzmanı).

  Dr. House’un benim yakaladığım özellikleri şöyle; Herkesin yalan söylediğine inanan, din ve yaratıcı inancı olmayan ve bunları kendi içerisinde sürekli sorgulayan,insanlarla oynamasını seven, birilerini sevindirmekten çok kırmayı seven ama genelde herkes tarafından sevilen, tanı koyduğu hastalarla birebir diyaloğa girmekten kaçınan ve süper bi espri yeteneğine sahip psikolojik sorunları olan bir doktor 🙂
  House herkesin yalan söylediğine inandığından dolayı hastalarına dahi güvenmez ki bu da ona bir çok olayda hastanın hayatını kurtarmasına yardımcı olan bir özelliğidir.

  Dizide House karakterinin Sherlock Holmes’a olan benzerliklerini de göreceksiniz. Aslında bunu yazmak istemedim ama sonradan size diziyi daha çekici hale getirmek için yazma gereği duydum. Sherlock Holmes’un umursamazlığı ve olayları çözmede kullandığı tavırlar neredeyse birebir House karakterine işlenmiş. Hatta dizinin bir kaç bölümünde birrkaç olayın birebir Sherlock Holmes’a göndermelerde bulunacak şekilde olduğunu göreceksiniz.
  house md
  Bu arada House’un en büyük özelliklerinden bir tanesi de sağ bacak kaslarında ki sorundan dolayı topallamasıdır ki buda ona fena bir hava katıyor 🙂
  Dizi hakkında daha fazla detaya girer açıklamalar yapardım fakat ağzınızın tadını bozmak istemediğimden bunu yapmayacağım.
  6 Sezonu geride bıraktı House MD ve dünya çapında müthiş bir hayran kitlesi var. Dexter vb gibi kendi konusuna yakın olan tüm dizilere büyük bir fark atmış durumda.

  Ve işte mutlu son.
  House MD 7.Sezonu ile Eylül ayında tekrar yayına başlıyor. 6 sezonu büyük bir hayran kitlesini peşine takıp getiren dizi umarım bu sezon aynı başarısını devam ettirebilir.
  Kendi adıma duruma sevindiğimi söylemek istiyorum çünkü izleyecek ne film kaldı ne de dizi ve bir de House karakterini seviyorum 🙂

  Size Kendini beğenmiş umursamaz doktorumuz House’dan birkaç alıntı yapmak istiyorum.

  · Herkes yalan söyler.
  · Hastalara neden yalan söylediklerini sormam, hepsinin yalancı olduğuna inanırım.
  · İnsanı hayvandan ayıran şey; yalandır…
  · Bu yaptığın çok soylu bir hareket, en sevdiğim türden; dramatik ve boşuna…
  · Değiştirebilecek şansım olsaydı, yine aynı şeyi yapardım.
  · Eminim nefret etmiştir… Hediyeler; bize bir insan hakkında ne kadar az fikir sahibi olduğumuzu gösterirler… Ve hiçbir şey bir insanı yanlış bir değerlendirmeye itilmekten daha fazla sinirlendiremez…
  · Dünya dün olduğundan daha kötü bir yer değil.
  · İnsanların kendilerini öldürmelerine karşı değilim, ama bu onları kahraman yapmaz.
  · Eğer gezegendeki acı çeken her insanı düşünseydik,hayat çekilmez olurdu.
  · Sevgiyle nefret arasında ince bir çizgi yoktur.Sevgiyle nefret arasında 5 metre arayla gözcüler yerleştirilmiş Çin Seddi vardır.
  · Cehalet mutluluktur.

  Buyrun bunlarda House MD 7. Sezon Promo videoları

  7 Eylül 2010

  Benzer yazılar

  Yorum Ekleme Alanı


  Henüz yorum yapılmamış