Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

Son Yorumlar

 • Selman Gün:

  Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim : ) Altın-dolar'ı bırak doğalgaz-pe...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Tamam yani 2020 kötü geçer diyordum da bu kadarı da biraz fazla mı oldu ne ...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Bu nasıl bir analiz bu nasıl bir öngörü be kardeşim :) 2015 sönük kaldı...

 • Selman Gün:

  Böylesi bir güzelliği illa da Batı'lı bir şahsiyet tanınmlayan zihniyet z...

 • Selman:

  Bu aslında biraz da çocukların toplumsal hayatın merkezine yerleşmesi ile i...

 • Muhalefet Etmenin İnsana Kattığı Değerler

  İnsan olmak çok zor bir meslektir. Hele ki insani değerlerle medeni(!) değerlerin savaşından bin bir yara almış bir bedeni taşıyanlar için bu daha da zordur. Siyaset sağolsun bazen bu bedenlere insan olmayı da öğretiyor veya şöyle de diyebiliriz ” insan kılığına sokuyor “.
  Nasıl mı?

  Efendim şöyle söyleyeyim;
  Eğer ki muhalefetsen, HES’e ( Hidroelektrik Santralleri ), Nükleer Santrallere karşı çıkarsın en kral çevreci olursun, Her ne kadar solaryumda bronzlaşsan da en son teknoloji arabaya Telefona sen sahip olsan da en kral çevrecisindir.

  Eğer ki muhalefetsen, at bokuna sinek konmuş gibi duran asortik maddelere sanat dersin, Şampanyanı yudumlarken bir ucubeye bakar “işte sanat bu” dersin en modern sanatsever olursun, hatta o gazla iki minare arasına bir de “Ucube” yazarsın ki tadından yenmez, Da Vinci de kimmiş? Sanat artık senden sorulur,

  Eğer ki muhalefetsen, hak yemez olursun her ne kadar iktidardayken 21 bankayı soyup zengin olsan da muhalefetteyken müthiş bir mali takipçi olursun, kimsenin hakkını kimseye yedirmezsin.

  “Selamün Aleyküm” diyene “Merhaba” diye cevap verirsin ama Muhalefetteyken sırf oy toplamak ve inançlarla kafa bulmak için her cümlende “Hayır’lı olsun” dersin

  Eğer ki muhalefetsen, senden ala vatansever yoktur senden başka herkes vatanı bayrağı satıyordur, Tabi bunu söylerken Apo’nun kellesini kurtarmayı 1 ayda bitecek terörü 30 senedir kullanmayı 35 bin şehidin kanı üzerinden vampir gibi oy avcılığı yapmayı saymazsak.

  İktidardayken din ve vicdan özgürlüğüne prangalar vurursun ama muhalefete geçtiğinde iki üç it için özerklikten bahsedersin muazzam bir özgürlükçü olursun, Özgürlük bile senin kadar özgür olamaz tarihte.

  İktidarken Ağzından “Allah” çıkanı bin bir işkenceye çekersin, “Yobaz”, “Böcek”, “Gerici” şimdi sayamadığım daha bir çok şeyi yapıştırırsın, muhalefete geldiğinde Polise taş atana devrimci, teröriste haddini bildiren polise de baskıcı dersin.

  Daha sayarım da üstad zaten canları yanmış ellerinden oyuncakları ( Yargı, YÖK, Darbe ) alınmış adamların. İnsanlar görür olmuş gerçekleri, o yüzden fazla laf salatası yapmayayım en iyisi.

  2 Haziran 2011

  Benzer yazılar

  Yorum Ekleme Alanı


  • Selman :

   İyi demişssin hoş demişssin vesselam, aynı fikirdeyim la 🙂

  • Anonim :

   […] […]

  • bilga :

   öyle bir bakıyordum bloga, çok okudum inceledim diyemem henüz ama bu yazıya birşeyler yazmadan edemedim=)

   eğer yukarıdakilerin hepsini yaptıysan iktidarsındır..yani arada çok fark yok, rahat ol ki iktidar olmak muhalif olmaktan daha çirkin bu ülkede ben onu gördüm =)

   hee bu arada bence muhalefet olmayı chp olmakla karıştırmışsın gibi geldi, gerçi onlarda muhalefet yaptıklarını sanıyorlar; haklısın =) ama valla öyle birşey değil, muhalif olduğumdan sebep biliyorum; haketmiyorum yukarıda yazılanları 😀

  • Hüsnü Güneşdoğdu :

   Yazıda CHP’nin ilham kaynağı olduğu doğru çünkü ülkede onlar kadar uzun süre muhalefetçilik oynayan yok. Onların da insanlığı muhalefet ederken akıllarına geliyor. He AKP çok mu farklı olur muhalefete geçtiğinde dersen Asla farklı olmaz, sonuç olarak hepsi aynı sapın armudu. 🙂@bilga