Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

Son Yorumlar

 • Selman Gün:

  Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim : ) Altın-dolar'ı bırak doğalgaz-pe...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Tamam yani 2020 kötü geçer diyordum da bu kadarı da biraz fazla mı oldu ne ...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Bu nasıl bir analiz bu nasıl bir öngörü be kardeşim :) 2015 sönük kaldı...

 • Selman Gün:

  Böylesi bir güzelliği illa da Batı'lı bir şahsiyet tanınmlayan zihniyet z...

 • Selman:

  Bu aslında biraz da çocukların toplumsal hayatın merkezine yerleşmesi ile i...

 • Play Öff ve A Pilli Futbol Takımı

  Volkan’dan kaleci, Burak’tan forvet, Sabri’den oyun kurucu, Hiddink’ten teknik direktör ve hatunlardan da taraftar olursa 3-0 haktır abi adalettir. hatta 4-5 yemek lazımdı.

  Rıdvan Dilmen’in yorumlarını hiç sevmem ama dün çok güzel bir noktayı yakaladı “Ruhumuzu çaldılar bizden” dedi. Eskiden 3-0 geride bile olsak çoşkuyla o milli duyguyla oynardık ama şimdi mantıklı oyun saçmalıkları yüzünden geldiğimiz nokta budur dedi.

  Basıyorum altına kaşemi..

  Bakıyorsun sahaya, armut gibi sallanan bir Arda, götü göbeği birbirine karışmış bir Emre, zincirinden kurtulmuş bir Sabri, amacını kaybetmiş bir Burak ve son olarakta topu götüyle tutmaya çalışmaktan eliyle tutmayı unutan Volkan..

  Maç 2-0 olmuş top Volkan’da Burak orta çizgide ofsayta düşüyor, maç 3-0 olmuş ikinci yarıda ama bizim henüz şutumuz bile yok, Hırvatlar 3-0 önde forvetleri sarı kart görüyor, Biz yeniliyoruz ama defansımızdaki futbolcu sarı kart görüyor.

  Hava buz gibi bilmem kaç bin taraftar gelmiş, sen elini kolunu oynatmadan 3 golü “haşırt” diye almışsın içeri taraftar tepki gösterince de efeleniyorsun.

  Volkan Efe’ndi o tribüne oturanlar senin gibi haftada 90 dakika çalışıp milyon dolarları kaldırmıyor, senin gıkını çıkartmaya hakkın yok. Gerçi ilk terbiyesizliği değil, Emre abisinden öğrenmiş bayağı birşeyler.

  Daha fazla yorum yapamıyorum çünkü 77. dakikadan sonrasını izleyemedim. Önümüzdeki maç için de hiiiiç hevesim yok burada 3 yiyen bu oyunla orada 5’i garantiler.

  İnsana koyan 3 yemesi 1 atması falan değil, o ruhsuz halleri yok mu…

  12 Kasım 2011

  Benzer yazılar

  Yorum Ekleme Alanı


  • Selman :

   Milli takımı destekleme şeklimizin fena halde sorunlu olduğunu düşnüyorum ben. Arena’dan Volkan, Kadıköy’de Sabri, İnönü’den Emre ıslıklanıyorsa milli takımı değil kendi renklemizin mekanını korumaya gelmişizdir. Ayrıca Volkan’ın ıslıklanmasını son derece yakışıksız ve basit buluyorum. Onu ıslıkla bunu ıslıkla, kim oynayacak arkadaş bu topu ? Sen mi çapraz koşularla zorlayacaksın rakip savunmayı, sen mi içeri dokunsan gol olacak muz bir “orta” keseceksin. Taraftarın görevi önce ve önce destek olmaktır. Takımın üstündeki ölü toprağını elinin tersiyle itmektir. Öyle her canını sıkana küfretmek, beğenmediğini ıslıklamak değil.

   Milli takımını sorununun saha içindeki teknik detaylar olmadığını, meselenin 21 yaş altından yukarı doğru eriyip giden genç kuşaktır. Beğenmediğimiz Sabri’nin, Hakan Balta’nın veya Servet’in yerine yeterince iyi gençleri taşıyamamaktır. Ve bir de malum milli takım kulüp takımı çelişkisi.

  • Hüsnü Güneşdoğdu :

   @Selman

   Bu stad meselesi değil paşa, Stad Arena stadı diye sadece GS’liler mi vardı sanki. Bugün gazetelerde de gördüm yok GS’li taraftarların olduğu kale arkası bölüm falan bilmem ne. 75’e kadar taraftar tepki göstermedi, Volkan’ın o ukala hareketi olayı bitirdi.

   Haftada bilmem kaç yüzbin dolarcık alan adamlar o formanın hakkını veremiyorsa tepkiye de etkiyede razı olacak aga yok öyle efelenmeler tribe girmeler.

   Aziz Yıldırım ve havarileri sağolsun futbola değil taraftara yatırım yaptıkları için koparttılar Türk futbolunun kellesini.