Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

Son Yorumlar

 • Selman Gün:

  Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim : ) Altın-dolar'ı bırak doğalgaz-pe...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Tamam yani 2020 kötü geçer diyordum da bu kadarı da biraz fazla mı oldu ne ...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Bu nasıl bir analiz bu nasıl bir öngörü be kardeşim :) 2015 sönük kaldı...

 • Selman Gün:

  Böylesi bir güzelliği illa da Batı'lı bir şahsiyet tanınmlayan zihniyet z...

 • Selman:

  Bu aslında biraz da çocukların toplumsal hayatın merkezine yerleşmesi ile i...

 • Referandum

  Siyasetin ne kadar güçlü bir etken olduğunu bu referandum süresince anlamış oldum. Bir kez daha herkesin iç yüzü ortaya çıktı.

  Bir yanda Dini siyasete malzeme edenler diğer tarafta “dini siyasete alet ediyorlar” deyip Atatürk’ün adını kullanarak nemalananlar. Ne kadar çirkef bir görüntü Özellikle ikinci kısım midemi bulandırıyor senelerdir. Neyse ki Atatürk’ün sırtından siyaset yapanların modası geçiyor artık.

  Siyaset böyle pislik bir şeymiş inanmayanlar inanıyormuş gibi inananlar da inanmıyormuş gibi davranıyor. Her birtarafımız iki yüzlü insanlarla dolu. En basit bir örnek.

  Televizyonlarda, gazetelerde insanların  ( hani şu senin benim adıma çağdaş ve özgürlükçü düşünen ve seni beni cahil gören tür insanlar)  dilinde hep ” Mutlu Şeker Bayramları”  idi mübarek Ramazan Bayramı.

  “Razaman Bayramı”  demeye utanırlardı hatta “Selamun Aleyküm” dediğinizde  “buyurun” diye cevap verilirdi. Allah muhafaza Aleyküm Selam derlerse Atatürk’ün izinden çıkmış olurlardı.

  Ama gelin görün ki o “dini siyasete alet etmeyen(!)”  çağdaş ve ilerici insanlar bu sene ne hikmetse Bayramı,Cuma günlerini, Tatilleri ve bilumum diğer tüm günleri artık hayırlarla anar oldular.

  Kırk yıllık “Şeker(!) bayramları” bile artık “Hayır(!)lı bayramlar” oldu. Hatta artık Pazar günlerini bile kutluyorlar. “Hayır(!lı) pazarlar” diyorlar.

  Ne oldu dini siyasete alet etmemek? Aslında onlar da haklı dini siyasete alet etmiyorlar. İnsanların inançlarıyla dalga geçiyorlar.

  Bir ülkenin başbakanına -ki halkın yarısının ezici üstünlüğüyle gelmiş- “Reco” , “Tayyip”, “RTE”, “Ampul” gibi kendi seviyelerini belli eden kelimelerle isimlendiren insanlara şimdi sormak istiyorum..

  Kim ikiyüzlü acaba?

  Bu arada bugün referandum olacak bitecek umarım ülkemizin menfaatine olur çıkacak sonuç.

  Benim tahminim sandığa gitmeyecek olanların sayısı fazla olacak. Oy kullananlar arasında ise; 

  Hayır : %41  Evet:%59   olur diye düşünüyorum.

  İl İl Canlı Referandum Sonuçları için Buraya tıklayın

  12 Eylül 2010

  Benzer yazılar

  Yorum Ekleme Alanı


  Henüz yorum yapılmamış