Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

Son Yorumlar

 • Selman Gün:

  Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim : ) Altın-dolar'ı bırak doğalgaz-pe...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Tamam yani 2020 kötü geçer diyordum da bu kadarı da biraz fazla mı oldu ne ...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Bu nasıl bir analiz bu nasıl bir öngörü be kardeşim :) 2015 sönük kaldı...

 • Selman Gün:

  Böylesi bir güzelliği illa da Batı'lı bir şahsiyet tanınmlayan zihniyet z...

 • Selman:

  Bu aslında biraz da çocukların toplumsal hayatın merkezine yerleşmesi ile i...

 • Rizzoli and Isles

  Tess Gerritsen‘in Çırak kitabından uyarlandığını öğrendiğim bu dizide başrolleri Angie Harmon (Dedektif Jane Rizzoli) Sasha Alexander ( Doktor Maura ısles) paylaşmış. Kitabını okumasam da ki -kitap ile dizi arasında büyük farklılıklar olduğunu düşünüyor kitabı okuyan ve diziyi takip edenler – kitaptan farklı işlendiğini belirtmişler.
  Dizinin ilk bölümünü yaklaşık 7.5 milyon seyirci izlemiş sanırım bunların arasında Tess Gerritsen‘in hayranları oldukça fazla..

  Dizi Angie Harmon (Dedektif Jane Rizzoli) ve Sasha Alexander ( Doktor Maura ısles) etrafında gelişiyor. Maura ısles zengin kültürlü tabiri caiz ise elit bir aileden gelen adli tabip doktoru. oldukça kültürlü ve bilgili hatta şöyle ifade edebilirim kadın konuşan Google gibi birşey :D. Jane Rizzoli ise kendisi gibi polis bir kardeşe, polislikten vazgeçirmeye ve iyi bir koca bulmayan çalışan bir anneye ve ensesine vur ağzından ekmeği al türden bir babaya sahip.

  Bu iki karakter arasındaki muhabbet çok güzel. Diyaloglar keyif veriyor insana. Karakterler bayağı zıt fakat arkadaşlıkları o zıtlığa oranda çok sağlam.
  İlk bölümden başlamanıza vs gerek olmayan bir dizi yani çok şey kaçırmazsınız ki zaten ben bu yazıyı yazarken dizinin 7. bölümü yayınlandı

  İnsanı yormayan bir dizi bence. İzlerken de öyle dizi izleme psikolojisine de girmezsiniz. Hani bir sonraki bölümde ne olacak acaba vs türden triipler yaşamazsınız.

  2 Eylül 2010

  Benzer yazılar

  Yorum Ekleme Alanı


  Henüz yorum yapılmamış