Amacım kendi köşemde kendi düşüncelerimi yazmak, Yazarken edebi kaygılar taşımam, sadece derdimi yazarım.

Son Yorumlar

 • Selman Gün:

  Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim : ) Altın-dolar'ı bırak doğalgaz-pe...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Tamam yani 2020 kötü geçer diyordum da bu kadarı da biraz fazla mı oldu ne ...

 • Hüsnü Güneşdoğdu:

  Bu nasıl bir analiz bu nasıl bir öngörü be kardeşim :) 2015 sönük kaldı...

 • Selman Gün:

  Böylesi bir güzelliği illa da Batı'lı bir şahsiyet tanınmlayan zihniyet z...

 • Selman:

  Bu aslında biraz da çocukların toplumsal hayatın merkezine yerleşmesi ile i...

 • Spartacus: Blood And Sand

  Türk dizilerini izlemem ben hepsi basma kalıp hikayeler ve aynı oyuncuların farklı isimler altında hep aynı türden karakterleri canlandırdığı yapımlar olduğundan. Yabancı bir çok diziyi izledim izlemeye de devam ediyorum 🙂 bunlardan biri de Spartacus: Blood And Sand harika görsel efektlerle dolu bir dizi. +18 sahnelerin repliklerin bol olduğu bu dizide kan seks entrika hiç eksik olmuyor. Öyle sahneleri var ki kesinlikle aile ortamında izleyemezsiniz öncelikle sizi bu konuda uyarayım. ama izlemenizi tavsiye edeceğim dizilerden birtanesidir Spartacus: Blood And Sand şimdi size biraz diziden bahsetmek istiyorum.

  Dizide Spartacus rolünü Andy Whitfield canlandırıyor rolünün hakkını verdiğini düşündüğüm Whitfield’ın büyük bir hayran topluluğu var. Whitfield cilt kanserine yakalanmıştı dizinin ikinci sezonunun ne zaman başlayacağı hakkında bir çok dedikodu dolandı bu nedenden dolayı fakat geçtiğimiz günlerde okuduğum bir haberde Whitfield’ın iyileştiğini öğrendim.

  Ayrıca dizide Lucretia karakterini, pek çoğunuzun hatırlayacağı Zeyna dizisinin başrolündeki Lucy Lawless kapmış. Lucy Lawless ile ilgili düşünceleriniz izleyeceğiniz sahnelerden sonra bayağı bi değişecektir diye düşünüyorum 🙂
  spartacus online izle
  Dizinin konusuna gelince Spartacus Trakyalı bir askerdir ve kendilerine baskı uygulayan Roma Cumhuriyeti ile anlaşma yaparak Getaelar’a karşı savaşa katılırlar. Savaş esnasında kendi halkını tehlikeye attığını düşünen Spartacus Roma Ordusunun komutanı Gaius Claudius Glaber’a karşı gelerek kendi bildiğini okur. Glaber da buna karşılık Spartacus’ün köyünü daha kendisi yetişemeden dağıtır karısını kaçırır. Spartacus’ü yakalar ve esir alır. Hikaye bu şekilde başlıyor Spartacus karısını kurtarmak için hayatını ortaya koyarak savaşmaya başlar ve içinden çıkılmayan siyasi entrikaların da içinde bulur kendisini..
  Merak etmeyin öykünün tamamını anlatmayacağım 😀

  Dizi hakkında ki bir diğer düşüncem ise böyle bir dizinin Türkiye’de kesinlikle çekilemeyeceği çekilmek bir tarafa yayınlanamayacağı idi. Gerek sahneler gerekse replikler sansür filtresinden geçtikten sonra geriye izlenilecek hiç birşey kalmayacaktı çünkü bir de dizinin 1. Sezonu bitmiş olmasına rağmen ne CNBC-E ne de E2 kanalları hala yayınlamaya başlamamışlardı.
  Fakat bugün beni yanılttılar.
  Spartacus: Blood And Sand 15 Eylül günü E2 kanalında 19 Eylül Günü ise CNBC-E ekranlarında Türk seyircisiyle buluşacak. İzlemek isteyenler –ki mutlaka izleyin diyorum – için güzel bi haber. Zaten CNBC-E ve E2 kanalları olmasa Aşk-ı Memnu’lara mahkum olacaktık 🙂
  Bu arada merak ediyorum acaba sahneleri ne boyutta sansürleyecekler.
  Buyurun size Spartacus: Blood And Sand dizisinden birkaç sahne

  6 Eylül 2010

  Benzer yazılar

  Yorum Ekleme Alanı


  Henüz yorum yapılmamış